Sohbet GirişiTıkla: Kızlarla Görüntülü Canlı Sohbet

Sexting

Cinsel içerikli mesajlaşma terimi olan sexting, seks ve mesajlaşma kelimelerinin kombinasyonunundan oluşmuştur. Sexting, özetle cinsel içerikli mesajlaşma, cinsel metin mesajları gönderme eylemine verilen isimdir. Genellikle çıplak veya yarı çıplak fotoğraflar ve kişinin müstehcen videolarını göndermeyi de içerir. Cinsel içerikli mesajlaşma, cep telefonlarında veya diğer mesajlaşma servisleri aracılığıyla mesajlaşma ve sosyal medya sitelerinde doğrudan mesajlaşma yoluyla gerçekleşebilir.

Her yaş grubundan insan sexting yapabilir. Ancak teknoloji meraklısı gençlerin ve genç yetişkinlerin bu cinsel bağlantı yöntemini kullanma olasılıkları daha yüksektir. Araştırmalar, gençlerin yaklaşık %15'inin seks mesajı gönderdiğini ve gençlerin yaklaşık %27'sinin bir tane aldığını gösteriyor. Dört genç yetişkinden üçü hayatında bir kez olsun bu eylemi deneyimlemiş oluyor.

Sexting ile sanal seks arasındaki fark nedir?

Sanal seks terimi, internet üzerinden yapılan ve genellikle görüntü içeren eyleme verilen isimdir. Bu noktada sexting, sanal seks in bir parçası olarak adlandırılabilir.

Seks yapmak, müstehcen içeriğe sahip olan metin mesajları göndermek ya da kışkırtıcı ses klipleri ve özçekimleri karşınızdaki kişiye iletmek suretiyle gerçekleştirilebilir, sexting ile sanal seks arasında uçurumlar bulunmuyor, hemen hemen aynı betiğin altında anlam kazanan sexting, uzaktan bir biri ile aşk yaşayan ya da bu gereksinimi gidermek amacı ile iletişim araçlarının kullanan kitlelere daha çok hitap etmektedir.

Burada, dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı, güvenli bir sanal seks yapmak için güvenli ortamları tercih etmekten geçmektedir, yazı içeriğimizin devamında sexting yaparken nasıl güvende olacağınıza dair ipuçları ve ayrıntılara sahip olabilirsiniz.


Sexting'in tehlikeleri nelerdir?

Sexting eylemindeki en büyük tehlike, paylaşılan fotoğraf ya da videoların, karşıdaki şahıs tarafından üçüncü kişilerle ya da internet ortamında paylaşılmasıdır. "İfşa" adı altındaki bu eylem ülkemizde de TCK'ya göre suç teşkil etmekte ve ciddi cezai yaptırımları bulunmaktadır.

cinsel arzularınızı ve isteklerinizi karşınızdaki kişi ile paylaşmanın doğal bir riski bulunsada, seks deneyimlerinizi korumanında yolları bulunmaktadır, bunun ile ilgili yazı içeriğimizde geniş bir bilgiye yer vermeyi planladık.

Sexting yaparken nasıl güvende olursunuz?

İnternet üzerinde her zaman belirli başlı riskler bulunmaktadır, bu her zaman için tüm iletişim araçları için geçerli nedenler ve olayları içinde barındırabilmektedir. Seksting sırasında güvende kalmak ve ileriye dönük zorluk çekeceğiniz bir durum ile karşılaşmamak için, dikkat etmeniz gereken önemli noktaları şu şekilde belirtebiliriz.

 • Birisi sizin rızanız olmadan seksting paylaşımlarınızı başkası ile paylaşabilir bunun için her zaman güvenli yolları ve mesajlaşma tercihlerine dikkat etmelisiniz
 • Çıplak fotoğraflarınızı çevirimiçi yayınlayabilirler, bu çok riskli bir durum olduğu için önce karşınızdaki kişiden emin olmalısınız.
 • Cihazınızda bulunan videolarınızı ve görüntülerinizi çalabilirler bu konuda cihazınızı her zaman korumanız önemlidir
 • Peki bu saymış olduğumuz riskleri nasıl en aza indirebiliriz ve bu sorunlarla nasıl baş ederiz, güvenli bir şekilde seks yapmaya başlamak için, ne yapmamız gerekiyor? gelin birlikte inceleyelim.

  Rızaya dayalı bir seksting önemlidir; Karşılıklı rıza alınması sexting için en önemli kavramlar arasında yer almaktadır ve her şeyden önemlidir, bu açık bir rıza olmadan bir birine cinsel mesajlar göndermemeniz gerektiğini tarif etmektedir, Çıplak fotoğraflar, cinsel aktivite videoları, açık seçik mesaj yolu ile tahrik etme girişimleri anlamını taşır.Eğer birisi sizi rahatsız eden bir içerik gönderiyorsa aniden ve size bu konuda bir uyarı ya da ikazda bulunmadan bu karşınızdaki kişinin sınırları zorladığının işaretidir.

  Yavaş ilerleyen bir flört bu durum uzun süreli ilişkiler ile ilişkilendirilmektedir, Romantik bir gün geçirmek ve partneriniz ile yeni ve farklı bir heyecan keşfetmek istiyorsanız ikiniz içinde uygun olan bir hızda birlikte seks yapmayı da kolaylaştırabilmektedir. Bununla alakalı sizlere ipucu verecek olursak; partnerinize çapkın ve içinde hınzırlık uyandıran mesajlar göndermek ile işe koyulabilirsiniz.

  Yüz göstermemek; karşınızdaki kişi sizi kişisel olarak tanıyor ya da yabancı ile görüştüğünüzde yarın öbür gün farklı bir ortamda karşılaşma ihtimalinize karşı yüzünüzü yabancı birisi ile sexting yolu ile mesajlaşma gerçekleştirdiğinizde önemlidir, görüntülü görüşmelerde daha çok tercih edildiği gibi güvende kalmak istiyorsanız tanımadığınız kişilere yüzünüzü göstermemenizi tavsiye ediyoruz.

  Arka plan bulanıklaştırma; Aslında ne kadar önemsiz gibi hissetsenizde önemi büyük bir ölçüye sahiptir, evinizi, odanızı, bulunduğunuz lokasyonu tespit etmemeleri ve bu konuda sorun yaşamamanız adına görüşmelerinizde arka planınızı bulanıklaştırmak güvende kalmak için sizlere fayda sağlayabilir, seksting yaparken her zaman için güvende kalmak adına bunu önemseyebilirsiniz.


  Orjinal fotoğraflarınızı ekran görüntüsü almak; Evet bunu neden yapmalıyım diye sorduğunuzu duyar gibiyim, ne kadar önemsiz gibi gözüksede aslında çok önemlidir, çünkü; her çektiğiniz fotoğraflar içinde binlerce meta verisi barındırır bu meta verirleriyle bulunduğunuz konumdan tutun cihaz marka model ve genel bilgilere kadar erişilebilir olabilir, tedbir almak ve seksting yaparken güvende kalmak için çok önemli bir adımdır, orjinal fotoğraflarınızın ekran görüntüsünü alarak, ekran görüntüsünü karşınızdaki kişiye göndermenizi tavsiye ediyoruz.

  Bulutta fotoğraf tutmayın Bulut programları ve özellikleri başka bir zaman dilimi içerinde yedek alma veya görüntülemek için kullandığınız aracı bir şeydir, Bir çok cep telefonu bulut hizmetlerine bağlı olarak çalıştığı için bu da fotoğraflarınızı tek bir kişise lihaza kaydedilmediği anlamını taşımaktadır, Çevirimiçi hesabınız saldırıya uğradıysa eğer bulutta depoladığınız resimler ele geçebilir buda sizlere büyük sorunlar yaratabilir.

  Sexting Yaparken Her Zaman Dikkatli Olun

  Şunu kabul etmeliyiz, mesaj ve görüntü yolu ile internet üzerinden görüşmek ve iletişim yolu ile seks yapmak genel olarak insanların deneyimlediği gerçek bir şeydir, Ancak seks yapmak mümkün olmadığı zaman güvenli bir şekilde sexting yolu ile bu ihtiyacınızı karşılayabilmektesiniz, Her zaman için yukarıda da belirttiğimiz gibi karşılıklı olarak rızanın burada çok önemli bir faktör olduğu gerçeğidir, güvenli bir şekilde seksting mesajlaşma ve görüşme gerçekleştirmek istiyorsanız iki tarafında bu konuda istekli olması gerekir.

  Bir seks partneri ile sex yaparken ve müstehcen mesajlar gönderirken her zaman için dikkatli olmalısınız, amacınız seks yapmak değilse eğer flört etmenin ve flörtünüz ile aranızdaki ilişkiyi daha ileri bir boyuta taşımanın ya da ; ilişkinizin cinsel sağılığını iyileştirmek adına girişimde bulunmanın daha başka bir yolu olabilmektedir.

  Kullanıcı Bilgilendirmesi

  Alem Sohbet, diğer tüm sohbet platformları gibi yetişkin bireylere (18 yaşını doldurmuş) hizmet verir. 18 Yaşını doldurmamış üyelerin tespiti halinde üyelikleri sonlandırılır.

  Web sitemizde din, siyaset ve benzeri hassas konular üzerine karşı tarafların manevi duygularını zedeleyecek ölçülerde tartışmalar yapılması yasaktır.

  AlemChat'in nihai amacı ücretsiz, seviyeli ve kaliteli sohbet hizmeti sunmak, üyelerine huzurlu, nezih bir ortam yaratmaktadır.

  Sıkça Karşılaşılan Sorunlar
  Alem Sohbet Sitesine Nasıl Girerim ?

  Google arama motoruna yada internet tarayıcınıza AlemSohbet.Net yazarak hızlı ve güvenilir bir şekilde bağlanabilirsiniz.

  Diğer Sohbet Servisleri

  Görüntülü Sohbet etmek için Nehir Sohbet sitesini kullanabilir, Omegle yayınlarına girmek için ise Omegle.Click sitesine giriş yapabilirsiniz.
  Popüler İçerikler