Sohbet GirişiTıkla: Kızlarla Görüntülü Canlı Sohbet

Görüntülü Sohbet Siteleri

Yazı içeriğimizde, Görüntülü Sohbet siteleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi olacağınız bir okuma gerçekleştireceksiniz, Görüntülü sohbet sitelerini tanıyalım.

Dünya genelinde bu yazıyı yazarken bile milyonlarca kişi görüntü aktarımı yolu ile bir birleriyle iletişim sağlamaktadır, aslında görüntülü sohbet sitelerinin tanımı, kendi içerisinde saklıdır, farklı ve bağımsız kişilerin internet üzerinden ya da mobil veri aracılığı ile iletişim sağlamasını gerçekleştiren sistemlerin tümünü kapsayabilmektedir.

Görüntülü sohbet gerçekleştirmek için bizlere lazım olan en önemli şey bunu gerçekleştirmek için ihtiyacımız olan bir cep telefonu, bilgisayar, tablet, gibi teknolojik bakımdan donanımlı bir aracı uygulamadır. Bu noktadan sonra, sahip olduğumuz aracı araçlarda bunu gerçekleştirmek için gireceğimiz web sitesini seçmek kalmaktadır.

Görüntülü sohbet sitelerini seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda ve doğru olan görüntülü sohbet sitesi nasıl seçilir konusundan, yazı içeriğimizde bol bol bahsedeceğiz.

Görüntülü Sohbet Nedir?

Görüntülü sohbet, internet aracılığı ile gerçekleştirilmekte olan karşı tarafa video görüntünüzü aktararak, sesli ve canlı bir görüntü görüşmesi sağlayabileceğiniz sistemlerin tamamına verilen bir terimdir.

Önemli bir bilgi; Görüntülü görüşme ilk olarak, 1964 yılında AT&T operatörü tarafından, icat edilmiştir bugünümüze kadar uzanan bu mükemmel teknoloji o dönemlerde internet üzerinden gerçekleşmesinden ziyade AT&T operatörünün telefon hizmeti sağlamış olduğu alt yapı üzerinden görüntülü görüşme olarak gerçekleşmiştir.

Bugün gelişen teknoloji ve yükselen internet hizmetleri sayesinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen çevirim içi arkadaşlık platformları oldukça popüler bir şekilde sunum sağlamakta olup, geniş kullanıcı yelpazesine sahip olan kameralı görüşme imkanlarına internetten kolay bir şekilde erişebilmekteyiz, yerel telefon hatlarından ziyade sadece wi-fi ve mobil veri bağlantısı aracılığı ile iletişim sağlamak artık çok kolay.

rastgele görüntülü sohbet

Görüntülü Sohbet Türleri Nelerdir?

Görüntülü Sohbet türleri, internet üzerinden gerçekleştireceğiniz çevirim içi sohbet sitelerinde kullanabileceğiniz, sık kullanılan ve tercih edilen sohbet türlerini belirtmektedir, internetten çevirim içi kalarak yeni insanlar keşfedebileceğiniz ve görüntülü sohbet gerçekleştirebileceğiniz türler şu şekilde sıralanabilmektedir;

Rastgele Görüntülü Sohbet

Rastgele Görüntülü Sohbet kullanımı ve incelemesine başlamadan önce, sizler için hazırladığımız rastgele görüntülü sohbet siteleri makalemize göz atabilirsiniz.

Rastgele görüntülü chat ve çevirim içi kameralı sohbet siteleri internet üzerinden gerçekleştirilen ve kullanıcı deneyimi oldukça güçlü olan bir sohbet biçimidir, genel amacı dünya üzerinde farklı noktalardan chat sitelerine bağlanmış olan kitleleri tamamen tesadüf eseri bir birleri ile iletişim sağlamalarını sunmaktadır.

Bugün en popüler görüntülü rastgele görüşeceğiniz chat sitelerine örnek verecek olursak şu şekilde bahsedebiliriz, gelin birlikte bir birimden bağımsız ve farklı özelliklere sahip olan rastgele görüntülü chat sitelerini inceleyelim;

Omegle

Omegle 2009 yılında kullanıcıları ile buluşmuş olan rastgele bir görüntülü görüşme sitesidir. Omegle sitesinin sağlamış olduğu ana mantık, internet üzerinden çevirim içi kalarak, Dünyanın farklı bir noktasından sohbet ağına bağlı olan bir kullanıcıyı diğer bağlı olan kullanıcılar ile eşleştirerek bir birleri ile tanışma ya da etkileşim almaları konusunda fayda sağlayan çevirim içi rastgele sohbet sitesidir, Omegle ile kaliteli bir görüntüye sahip olacağınız gibi karşı tarafa sesinizi de aktarabilir ek olarak yazılı bir sohbet deneyimi ile birlikte, translate özelliği sayesinde karşınızdaki yabancının konuşmalarını anlamakta güçlük çekmeyebilirsiniz.

Omegle makalemizden daha geniş bir bilgi sahibi olabilir, omegle çevirim içi sunulan farklı alternatifler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

ChatRoulette

Chatroulette ilk olarak kullanıcıları ile 2009 yılının kasım ayında buluşmuştur, Moskova Üniversitesinde eğitim hayatını sürdüren Andrey Ternovskiy tarafından geliştirilmiştir. Genel olarak çalışma mantığı, "ileri" tuşları ile yeni bir eşleşme başlatarak mevcut görüşmenizden çıkmanızı sağlar ve sizleri yeni bir yabancı ile eşleşmenizi sağlayarak daha eğlenceli bir sohbet gerçekleştirmenizi, farklı yabancılarla görüntülü bir görüşme gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Bugün bir çok internet üzerinden görüntülü iletişim sağlamak isteyen ve bu amaç doğrultusunda yeni insanlar keşfedip tanışma gerçekleştirmek isteyen kitle, chatroulette görüntülü rastgele sohbet sitelerini tercih etmektedir.

Genel olarak, bu iki site aracılığı ile görüntülü görüşme gerçekleştiren kitleler, farklı başka bir rastgele sohbet uygulamasına ihtiyaç duymayabilmektedirler, bugün kullanım oranı bakımından Türkiye'de Omegle oldukça popüler bir hal almakta olup, alternatiflerinin sağlamış olduğu sohbet siteleri de tercih edilenler arasında yerini almaktadır.

vip görüntülü sohbet

Vip Görüntülü Sohbet Siteleri

Vip görüntülü sohbet siteleri, genel mantığı ücret karşılığı hizmet sağlayan sadece bayan yayıncıların bulunduğu ve bayan yayıncılara bağlanan erkek kitlelerin ücret ödeyerek özel bir görüşme gerçekleştirebildiği sohbet sitelerinin genel tanımı olarak yapılabilmektedir, vip sohbet siteleri genel olarak kaliteli bir görüntü eşliğinde tamamen tercihe dayalı bir çalışma sistemi ile sunum gerçekleştirmektedir.

Vip görüntülü sohbet sitelerinden örnek verecek olursak; cafe canlı bu konuda oldukça popüler bir alt yapıya sahiptir, doğal kullanıcı kitlesi ve gerçek zamanlı bire bir görüşmeler ile güzel bir gün geçirmenizi sağlayabilmektedir.

Genel olarak çalışma şekli, aldığınız krediler yani dakikalar görüşme gerçekleştireceğiniz model ile yaptığınız konuşma süresince bakiyenizden düşmektedir, bakiyeniz tükendiği zaman yeni bir bakiye yüklemeniz gerektiği gibi yayıncı olan kişiler ile görüşmenizden sonra yayıncı ve site sahipleri bu konu ile alakalı olarak bir gelir elde edebilmektedir.

Aslında, genel olarak düşündüğümüz zaman yayını olan kişiler için hem verilim, izleyici erkekler içinde tamamen sonuç odaklı bir sohbet etkinliği dersek yalan söylemiş olmayız.

görüntülü sohbet avantaj dezavantaj

Görüntülü Sohbet Sitelerinin Avantajları Nelerdir?

Görüntülü sohbet sitelerinin gelişim konusunda, dil geliştirme konusunda, diksiyon ve sosyal çevre konusunda oldukça faydalı bir durumu bulunmaktadır, hayatta her şey kendi içerisinde çeşitli özellikler ve fayda/zarar ilişkisine dayanmaktadır, girdiğimiz her sitenin bizlere sağladığı fayda kadar, zararı da bulunabilmektedir.

Genel olarak görüntülü sohbet sitelerinin kullanıcılarına ve katılım gerçekleştiren kitlelerine sağladığı fayda şu şekilde belirtilebilir.

 • Sosyalleşmenizi ve geniş bir kitle ile tanışmanızı sağlar.
 • İçinizde büyüttüğünüz sırlarınızı ve konuşma arzularınızı törpüler sizlere güzel bir gün yaşatır.
 • Canlı bir sohbet etkinliği olduğu için karşınızdaki kişinin cinsiyetinden ve ileriye dönük konuşma gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğiniz konusunda fikir sahibi olmanızı sağlar.
 • Farklı kültürleri ve yabancıları çevirim içi sohbet sitelerinde tanıyabilirsiniz.
 • Görüntülü Sohbet Siteleri Dezavantajları

  Şunu her zaman için benimsemek gerekir, kullanıcıların genel kullanımı ve arayışları çeşitlilik göstermektedir, bir çok internet sitesinin sunmuş olduğu faydanın dışında dezavantaj olarak nitelendireceğiniz zararları da bulunabiliyor.

  Genel olarak, görüntülü sohbet sitelerine giriş yaptığınız zamanlarda karşılaşacağınız zorluklar ve dezavantajları şu şekilde belirtebiliriz;

 • Rastgele sohbet sitelerinde kiminle karşılaşacağınızı bilmediğiniz için karşınıza kötü bir görüntü çıkabilir
 • Kötü niyetli kişiler, görüntülerinizi kayıt ederek sizleri ifşa girişiminde bulunabilir, onun için bir kişi ile görüntü yolu ile bir sohbet gerçekleştirdiğinizde ona güvenmeden ifşa olacağınız her hangi bir durumu göz ardı etmemelisiniz, Telegram sohbet grupları yazı içeriğimizde, Telegram ifşa durumlarından nasıl korunurum makalemizde bundan bahsetmiştik, inceleyebilirsiniz.
 • Hoşunuza gitmeyen türden milyonlarca insan ile karşılaşabileceğiniz bir gerçektir, onun için gerçek bir sohbet kullanıcısını çok zor bulabilirsiniz bu sizlere biraz zaman kaybettirir ama sabrınız ile hareket ettiğiniz zaman başarılı sonuçlar ve arkadaşlıklar elde edebilirsiniz.

 • Görüntülü Sohbet Siteleri Sıkça Sorulan Sorular

  Kafamıza takılan her soru bizlerde problem teşkil edebilmektedir, sorular her zaman için cevaplanması için vardır, iyi ve kaliteli bir sohbet sitesi kafanızda yer edinen soruları cevapladığı zaman doğru siteyi bulmuş oluyorsunuz.

  Her sohbet platformunun öncelikle destek bölümünün bulunması ve hızlı iletişim sağlayabilecekleri bir alt yapı kullanması önem arz etmektedir, bu durum kişilerin sohbet ederken yaşadıkları sorun ve aksaklıklara hızlı çözüm bulmalarını sağlayacağı gibi kafalarında yer edinen büyük ve küçük çaplı sorunları da başarılı bir şekilde çözüme götürebilmektedir.

  Soru: Görüntülü sohbet siteleri ücretli mi?

  Görüntülü sohbet siteleri bu alanda hizmet sağlayan web sitesinin uyguladığı politika ve hizmet ile orantılı olarak ücretli ve ücretsiz olarak kısımlara ayrılmaktadır, kullanıcılara eğer bire bir model sohbeti hizmeti sağlayan bir chat odası tercih ediyorsanız, genel yayınları ücretsiz bire bir özel oda görüşmelerini ücretli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  Omegle benzeri ve rastgele sohbet adına hizmet sağlayan canlı chat sitelerini tercih ediyorsanız eğer, ücretsiz olarak deneyimleyip farklı yabancılar ile ücret ödemeden görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

  Soru: Görüntülü sohbet siteleri ne kadar internet yer?

  İnternet hizmeti aldığınız firmalarının uyguladığı politikalar ve hizmet standartlarına göre değişkenlik gösteren bir durumdur, bizlerin sunmuş olduğu siteler oldukça düşük veri tüketimi ile hizmet sağlamakta olup, gelişen teknolojinin sağlamış olduğu imkanlar sayesinde hemen hemen tüm görüntülü sohbet siteleri tatmin edici düzeyde bir internet tüketimi sağlayabilmektedir.

  Yüzeysel olarak bir değer vermek gerekirse, görüntülü görüşmeler genel olarak 5 ile 6 MB arasında bir internet tüketimi gerçekleştirebilmektedir.

  Soru: Görüntülü sohbet siteleri güvenli mi?

  Bir kullanıcı gözü ile cevap verecek olursak, hiç bir zaman için kendi güvenliğinizi sağlamadan güven konusunu tartışmayın bile, internet oldukça geniş bir alana hitap eden ve tamamen çevirim içi kullanılan bir sistemdir, bir fotoğrafın bile açıklamasında binlerce meta verisi bulunmakta olup, ne zaman ne ile karşılaşacağınızı kestiremezsiniz, güvenlik için her zaman kendi güvenliğinizi, tedbirinizi almanız, güvendiğiniz internet siteleri ile çalışmanız ve bu siteler aracılığı ile sohbet odalarına dahil olmanız her zaman için kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

  Soru: Görüntülü sohbet sitelerinde arkadaş bulabilir miyim?

  çevirim içi olarak yürütülen sohbet siteleri genel olarak arkadaş edinmeniz ve can sıkıntılarınızı gidermeniz için vardır, arkadaş edinmek sivil hayatınızda ne kadar meşakatli ve uzun soluklu bir yol olsa da, internet üzerinden gerçekleştireceğiniz arkadaşlıklarda kurmak istediğiniz arkadaşlık biçimine göre değişkenlik gösterebilir, amacınız gündelik bir sohbet ve tamamen o günü aforoz edeceğiniz bir etkinlikse eğer ileriye dönük bir arkadaş elde etmeniz mümkün değil, eğer uzun soluklu bir kişi ile tanışmak arkadaş olmak istiyorsanız, aranızdaki bağ için emek harcamanız her zaman için en doğrusudur.

  Kullanıcı Bilgilendirmesi

  Alem Sohbet, diğer tüm sohbet platformları gibi yetişkin bireylere (18 yaşını doldurmuş) hizmet verir. 18 Yaşını doldurmamış üyelerin tespiti halinde üyelikleri sonlandırılır.

  Web sitemizde din, siyaset ve benzeri hassas konular üzerine karşı tarafların manevi duygularını zedeleyecek ölçülerde tartışmalar yapılması yasaktır.

  AlemChat'in nihai amacı ücretsiz, seviyeli ve kaliteli sohbet hizmeti sunmak, üyelerine huzurlu, nezih bir ortam yaratmaktadır.

  Sıkça Karşılaşılan Sorunlar
  Alem Sohbet Sitesine Nasıl Girerim ?

  Google arama motoruna yada internet tarayıcınıza AlemSohbet.Net yazarak hızlı ve güvenilir bir şekilde bağlanabilirsiniz.

  Diğer Sohbet Servisleri

  Görüntülü Sohbet etmek için Nehir Sohbet sitesini kullanabilir, Omegle yayınlarına girmek için ise Omegle.Click sitesine giriş yapabilirsiniz.
  Popüler İçerikler